Projekt „Wioski tematyczne – wieś z pomysłem- pomysł na wieś”.

Projekt jest realizowany przez partnerów: Fundacja NIDA (lider konsorcjum) we współpracy ze Stowarzyszeniem Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu, Centrum Doradczym Programów Pomocowych w Kamionce, Stowarzyszeniem Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą BUKO oraz Przedsiębiorstwem Społecznym „Garncarska Wioska”.

Zakończona została rekrutacji wiosek tematycznych do programu„Wioski tematyczne – wieś z pomysłem pomysł na wieś”, realizowanego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Do Programu wpłynęło 66 wniosków z całej Polski. W tym również wniosek naszej Wioski Chlebowej. Zostaliśmy zakwalifikowani w grupie zaawansowanej- bardzo nas to cieszy.
Zespół projektowy postanowił zakwalifikować do programu wioski w trzech grupach zaawansowania:
Grupa pierwsza – zaawansowana, która spełnia wszystkie wymagania projektowe i zostanie włączona do pełnego zakresu wsparcia zgodnie z założeniami projektu.
Grupa druga – średniozaawansowana, która wymaga pracy przygotowawczej do osiągnięcia minimalnych wymagań projektu: rejestracja w KRS, dopracowanie specjalizacji wioski, produktów i potrzeb rozwojowych.  Po osiągnięciu minimalnych wymagań projektowych, wioski te zostaną włączone do grupy zaawansowanej.
Grupa trzecia – początkująca, wymagająca dodatkowej pracy w zakresie osiągnięcia standardów minimalnych: założenie organizacji, osiągnięcie minimalnych zasobów.

Close Menu